Finansuojami asmenys, pajamas gaunantis užsienio valiuta

Pastaruoju metu kredito unija „Mėmelio Taupomoji Kasa“ sulaukia daugelio užsienyje dirbančių lietuvių klausimų, kokios yra galimybės gauti kreditą būsto pirkimui, ar vartojimo paskolai. Kaip žinia, bankai dirbantiems užsienyje kreditus išduoda nenoriai, nes vertina SODRA duomenų bazėje figūruojančias pajamas, tuo tarpu unijos vertina ne tik SODRA pajamas, bet ir uždarbį, gaunamą dirbant užsienyje.
Kredito unija „Mėmelio Taupomoji Kasa” teikia paskolas asmenims, dirbantiems užsienyje, bei gaunantiems pajamas ne eurais.
Dirbančiųjų užsienyje pajamos gali būti:

 • Švedijos kronomis (SEK)
 • Norvegijos kronomis (NOK)
 • Didžiosios Britanijos savarais (GBP)
 • Lenkijos zlotais (PLN)
 • JAV doleriais (USD)
 • Danijos kronomis (DKK)

Būsto paskola gali būti suteikiama būstui įsigyti, statyti, remontuoti ar įrengti.

Pagrindinės sąlygos būsto paskolai yra sekančios:

 • Finansuojama iki 85 proc. perkamo turto vertės;
 • Terminas – iki 30 metų;
 • Palūkanos – nuo 4,5 proc. metinių palūkanų;
 • Palūkanos – kintamos arba fiksuotos;
 • Paskolos užtikrinimo priemonė – perkamo nekilnojamo turto įkeitimas;
 • Valiuta – eurais.

Trys žingsniai, kuriuos reikės jums padaryti, norint gauti būsto kreditą:

1 žingsnis. Finansinio pajėgumo įvertinimas.
 1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – skenuotas arba kopija.
 2. Darbo sutarties kopija. Jei šis dokumentas pateikiamas ne lietuvių kalba – reikia pateikti jo vertimą. Vertimo reikės tik jei paskola bus suteikiama, išankstiniam vertinimui – vertimas nėra būtinas, jei tai anglų arba rusų kalba pasirašyta sutartis.
 3. Banko sąskaitos, į kurią gaunamos pajamos, išrašas už paskutinius 12 mėn. arba už laikotarpį, kurį dirbama paskutinėje darbovietėje, tačiau ne mažiau nei 6 mėn. Paskolos išdavimo atveju – reikės patvirtinto originalo, kuris liks kredito unijos archyve.
 4. Jei pajamos gaunamos ne į banko sąskaitą pavedimu, o grynaisiais pinigais – algalapių kopijos (angl. – payslip) už paskutinius 12 mėn. arba už laikotarpį, kurį dirbama paskutinėje darbovietėje, tačiau ne mažiau nei 6 mėn.

Šie dokumentai gali būti pateikiami nuotoliniu būdu: el.paštu arba paštu.

2 žingsnis. Paskolos suteikimo galimybė.
 1. Pasirašytas sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo. Sutikimas pasirašomas kredito unijoje.
 2. Perkamo turto duomenų pateikimas: išrašas iš Registrų centro ir/arba skelbimas, kuriame aprašomas perkamas turtas (jei toks yra).
 3. Perkamo turto vertinimas, padarytas vieno iš nepriklausomų turto vertintojų, kurie nurodyti Unijai priimtinų turto vertintojų sąraše (sąrašas čia). Unija išskirtiniais atvejais gali neprašyti nepriklausomo turto vertinimo ataskaitos, jei prašoma paskola iki 57‘900,00 Eur ir perkamo turto VĮ Registrų centras nustatyta vidutinė rinkos vertė yra pakankama.
 4. Kredito unijos sprendimas dėl paskolos suteikimo.
 5. Gavus teigiamą atsakymą dėl paskolos – įstojimui į kredito uniją „Mėmelio taupomoji kasa“ reikalingų dokumentų pateikimas.
 6. Paskolos sutarties pasirašymas.

Dalis šių dokumentų turi būti pateikiami tik asmeniui – būsimam paskolos gavėjui atvykus į kredito uniją.

3 žingsnis. Paskolos suteikimas.
 1. Perkamo turto notarinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas;
 2. Teismo leidimo įkeisti įsigytą nekilnojamą turtą gavimas (jei Jūsų šeimoje yra nepilnamečių vaikų ir šeima nėra deklaravusi kito šeimos turto Lietuvoje).
 3. Hipotekos sutarties pasirašymas;
 4. Paskolos lėšų išmokėjimas galutiniam atsiskaitymui už perkamą turtą.

Jei Jūsų darbas užsienyje yra itin intensyvus ir Jūs negalite ilgam pasilikti Lietuvoje tam, kad būtų sutvarkyti visi 3 žingsniai – 3 žingsnio dokumentai gali būti pateikti asmens, kuriam Jūs suteiktumėte notariškai patvirtintus įgaliojimus atlikti atitinkamus veiksmus.

Iškilo klausimų? Klausti vadybininko:

tel. +370 (46) 210210, el.paštas: paskola@mtk.lt .

10000
30

Pasirinkite pageidaujamą kredito sumą, laikotarpį, paspauskite „PILDYTI“, ir gaukite asmeninį kredito pasiūlymą. Kredito įmoka gali skirtis priklausomai nuo individualių kliento finansinių parametrų. Taikoma metinė palūkanų norma – 4,5 procentai.

Mėn. įmokaEur

  1000
  60

  Pasirinkite pageidaujamą kredito sumą, laikotarpį, paspauskite „PILDYTI“, ir gaukite asmeninį kredito pasiūlymą. Kredito įmoka gali skirtis priklausomai nuo individualių kliento finansinių parametrų. Taikoma metinė palūkanų norma – 8 procentai.

  *Bendros kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys: Jei įsigytumėte 5000 Eur vartojimo kreditą eurais, 5 metams, tai bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 6083,75???Eur, mėnesio įmoka būtų 101,38 Eur. Ši suma apskaičiuota įtraukus per kredito laikotarpį sumokėtas vartojimo kredito palūkanas (apskaičiuojant taikyta palūkanų norma – 8 proc.) sutarties mokestį ir sąskaitos tvarkymo mokestį. Šiuo atveju bendra kredito kainos metinė norma yra 9,71 procentų. Metinė norma nurodoma norint padėti Jums palyginti skirtingus pasiūlymus.

  Mėn. įmokaEur

   1000
   10

   Pasirinkite pageidaujamą kredito sumą, laikotarpį, paspauskite „PILDYTI“, ir gaukite asmeninį kredito pasiūlymą. Kredito įmoka gali skirtis priklausomai nuo individualių kliento finansinių parametrų. Taikoma metinė palūkanų norma – 7 procentai.

   Mėn. įmokaEur