Mėmelio Taupomoji Kasa

Kredito unijos – alternatyva aukštus įkainius taikantiems bankams

Pastaruoju metu eilė bankų padidino savo paslaugų įkainius. Gyventojai yra priversti daugiau mokėti už bankų paslaugas. Ar yra alternatyvų? Į mažmeninę bankininkystę besiorientuojančių Lietuvos bankų, kurių realiai yra kokie keturi, paslaugų kainodara yra labai panaši. Dalis gyventojų kaip alternatyvą renkasi Lietuvoje veikiančias kredito unijas. Laikraštis „Vakarų ekspresas” rašo:

Kredito unijos „Mėmelio taupomoji kasa“ (MTK) valdybos narė Radvilė Žilienė sako, kad kredito unijoje, kitaip nei bankuose, nėra mėnesinio mokesčio už sąskaitos administravimą.

„Unijos nariai ir toliau gali turėti atsiskaitomąsias sąskaitas nemokamai, o prireikus atlikti mokėjimo ar kitą operaciją sumokėtų už ją vienkartinį mokestį„, – sako R. Žilienė.

Anot jos, nuo lapkričio 15 dienos MTK jau įsigaliojo naujieji įkainiai. Naujų įkainių pagrindinis pokytis toks, kad nariams atsirado galimybė rinktis paslaugų krepšelius, pritaikytus pagal individualius poreikius. Standartiniai, ne paslaugų krepšelių, įkainiai brango nežymiai.

Tačiau jei nusprendėte turėti sąskaitą kredito unijoje, to nepadarysite nemokamai. Stojimo mokestis MTK yra 5 eurai, dar reikia sumokėti 30 eurų pajinį įnašą, kuris išstojant iš unijos yra grąžinamas.

Unijų įvaizdžiui Lietuvoje įtakos turi ir neužmirštos istorijos, susijusios su kredito unijų bankrotais ir pinigų švaistymo bylomis. Tai verčia gyventojus rinktis atsargiau.

Kad situacija Lietuvos bankininkystės sektoriuje nėra tenkinanti, pripažino ir jau savo kadenciją bebaigianti Vyriausybė, kurioje buvo diskutuojama dėl naujo valstybinio banko steigimo. Tačiau diskusijos kūnu netapo.

Skaitykite visą straipsnį adresu https://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/euras/mazejant-banku-pelnams-auga-mokesciai-klientams-1841151/