Laukia svarbūs SEPA pokyčiai: gruodžio 31 d. i. bankininkystė veiks su trukdžiais

Gerb. kredito unijos nary,  nuo naujųjų 2016 m. Lietuva prisijungs prie bendros mokėjimų eurais sistemos – SEPA (angl.k. Single Euro Payments Area)!

Todėl nuo ateinančių metų sausio 1 d. kredito įstaigos ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai nebegalės iš narių ir klientų priimti mokėjimo nurodymų, neatitinkančių SEPA reglamento reikalavimų.

Šiems pokyčiams yra aktyviai ruošiamos LKU kredito unijų grupės informacinės sistemos. Dėl šios priežasties 2015 m. gruodžio 31 d. nuo 15:00 val. iki 18:00 val. LKU internetinėje bankininkystėje kredito unijų nariams bus suteikta galimybė tik peržiūrėti sąskaitų likučius, o nuo 18:00 val. iki 23:00 val. bus visiškai apribotas prisijungimas prie internetinės bankininkystės.

Todėl rekomenduojame pinigų pervedimo ir kitas reikalingas internetinės bankininkystės operacijas atlikti iki 2015 m. gruodžio 31 d.  ir išvengti galimų nesklandumų.

Kas keisis LKU grupės kredito unijose prisijungus prie SEPA?   

  •  Bus naudojama vienoda mokėjimo pervedimo forma, identiška kainodara, reikalavimai ir vienodos sąlygos mokėjimams Lietuvoje ir visoje Europos ekonominėje zonoje.
  • Keisis mokėjimo pervedimų informacijos pateikimas: sutrumpės gavėjo ir mokėtojo pavadinimai, mokėjimo paskirties laukai ir t. t. Daugiau apie mokėjimo formos pasikeitimus čia.

Verslui:

  • Juridiniai asmenys, kurie teikė mokėjimus struktūrizuota forma per LITAS-ESIS, nuo sausio 1 d. privalės įsidiegti ir naudotis savo apskaitos sistemose ISO 20022 XML.

Daugiau informacijos apie SEPA rasite: lku.lt/sepa arba www.sepa.lt. Turėdami papildomų klausimų kviečiame kreiptis į savo kredito uniją.